Architektonická soutěž o návrh Kampus Albertov - Biocentrum, Globcentrum

Dne 1. 9. 2015 byla vyhlášena architektonická soutěž o návrh Kampus Albertov – Biocentrum, Globcentrum. Završila se tím několikaletá pečlivá příprava soutěžních podmínek a zadání, jejímž cílem bylo vyhlášení otevřené, mezinárodní, architektonické, veřejné anonymní, projektové, dvoukolové soutěže.

Soutěž o návrh umožnuje porovnání a odborné posouzení více návrhů a tím dojít k nalezení a ocenění nejvhodnějšího řešení, které splní požadavky vyhlašovatele - Univerzity Karlovy - obsažené v soutěžních podmínkách, tj. vybrat hospodárné a udržitelné projekty na dostavbu Kampusu Albertov s přihlédnutím i k historickému charakteru stávající zástavby, tj. zachovat vysokou urbanistickou a architektonickou kvalitu.

Zárukou pro kvalifikované a nestranné posouzení soutěžních návrhů je složení odborné poroty v čele s prof. Ing. arch. Ladislavem Lábusem, Hon. FAIA.

Váš názor

kancelář projektu Kampus Albertov