17. října 2022

Nová stezka přes areál kampusu Albertov k parku Ztracenka

Pohled na nově vybudovanou pěšinu, propojující Albertovské schody s parkem Ztracenka. Foto: znamení čtyř - architekti

Nové pěší propojení schodů z Albertova s parkem Ztracenka je dalším krokem k vytvoření podmínek pro potřebné funkce studentského kampusu a důstojné prostředí pro práci i odpočinek uživatelů tohoto prostoru i návštěvníků. Pozemek, původně patřící Univerzitě Karlově, tato směnila za jinou část pozemku s Městskou částí Prahy 2, v souladu s memorandem o společném zájmu zkvalitnění veřejných prostor v oblasti Albertova.

Nově vybudovaná pěšina propojující Albertovské schody s parkem Ztracenka. Foto: znamení čtyř - architekti

Dle návrhu architektonického studia znamení čtyř byla následně v této lokaci vybudována propojka, která citlivou revitalizací veřejných ploch a zeleně zlepšuje dostupnost kampusu uživatelům i veřejnosti. Pěšina vede podél genetické zahrady Přírodovědecké fakulty UK, z druhé strany se nachází tenisové kurty ve správě Matematicko-fyzikální fakulty UK.

.

MÁTE DOTAZ?
RYCHLÉ ODKAZY
INFO