Zajímá vás

Zde naleznete odpovědi na své dotazy


20. 2. 2016

"Je možnost někde vidět soutěžní návrhy? Myslím si, že by nebylo na škodu, kdyby měla akademická obec možnost většího vhledu do průběhu soutěže."


Děkujeme za Váš zájem o architektonickou soutěž o návrh, kterou Univerzita Karlova vyhlásila za účelem nalezení nejvhodnějšího řešení pro dostavbu kampusu Albertov. Na rozdíl od jiných výběrových řízení, kde se většinou jedná o výběr na základě dosavadních zkušeností projekčního týmu či na základě nejnižší ceny, v tomto případě se vedení univerzity a participující fakulty rozhodly jít cestou architektonické soutěže, která je zárukou nalezení nejvhodnějšího architektonického projektu tak náročného úkolu jako je výstavba objektů Biocentra a Globcentra.


Vzhledem k tomu, že se jedná o anonymní architektonickou soutěž, je nutné mít toto na zřeteli i při poskytování informací o průběhu soutěže. Jedině tak můžeme zaručit veškerým účastníkům soutěže rovnocenné podmínky, především vyloučit ovlivnění rozhodování poroty, ať již její závislé či nezávislé části, na základě osobních preferencí, kontaktů či znalostí architektonických ateliérů, které se zapojily do soutěže. Jediné informace, které je možné při zachování anonymity dle zákona o zadávání veřejných zakázek č.137/2006 Sb., poskytnout, jsou informace zveřejněné v oficiální tiskové zprávě dne 15.1.2016, a to, že do soutěže byly zaslány 33 návrhy, ze kterých bude vybráno 6 návrhů postupujících do II. kola soutěže. Autorům těchto vybraných návrhů bude 29. 2. 2016 prostřednictvím nezávislé advokátní kanceláře zaslána Výzva k účasti ve II. kole soutěže o návrh.  

Samozřejmě po ukončení II. kola soutěže a výběru vítězného návrhu, které je plánováno na konec léta 2016, je počítáno s oficiálním představením veškerých soutěžních návrhů a to formou veřejné výstavy a katalogu.
25. 2. 2016

"Budouci bistro by mohlo mit studentsky priznivejsi ceny. Protoze to nove bistro co je na geosekci mi prijde predrazene i na prazsky standard. A jsme preci studenti a ne   podnikatele ani filmove hvezdy. Vybirejte najemce prosim i z tohoto pohledu."


Děkujeme za zaslání Vašeho podnětu k budoucímu provozu bistra/kavárny v plánovaném kampusu Albertov. Samozřejmě naším cílem je vybudování a následné provozování kampusu tak, aby poskytoval studentům, zaměstnancům i návštěvníkům, co nejširší a nejkvalitnější spektrum služeb za odpovídající ceny. Vzhledem k tomu, že v současnosti se projekt nachází teprve ve fázi architektonické soutěže o návrh, nemáme pro Vás k dispozici konkrétnější informace. Nicméně ceny poskytovaných služeb budou jedním z hledisek posuzovaných při výběru budoucích provozovatelů.Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
MÁTE DOTAZ?
RYCHLÉ ODKAZY
INFO

Projekt se uchází o finanční podporu z Národního plánu obnovy