Tisk

MF Dnes 30. 8. 2021, autor: Klára Burešová

Největší stavba Univerzity Karlovy za sto let změní centrum Prahy

V blížícím se akademickém roce budou nadále pokračovat přípravy největší stavební akce v novodobých dějinách Univerzity Karlovy (UK), Kampusu Albertov.

Projekt s předpokládaným rozpočtem 7,8 miliardy korun získal letos na jaře územní rozhodnutí a už na podzim bude žádat o první stavební povolení. Výstavba, která promění centrum Prahy, má vtisknout oblasti charakter univerzitní čtvrti. Stávající komplex na Albertově doplní nově dvě moderní vědecké budovy a přilehlá infrastruktura.


Pražský deník.cz, 10. 12. 2018, autor: Michal Bereň

Babiš podpořil miliardovou investici do Kampusu Albertov


měsíčník Stavebnictví 04/2018, autoři: Jiří Slánský, Josef Knotek, Juraj Matula

Kampus Albertov v Praze

Na začátku roku 2017 začaly práce na projektové dokumentaci rozsáhlého a technologicky složitého projektu dvou vědecko-výzkumných budov – Biocentra a Globcentra v historicky velmi cenném území pražského Albertova, s mimořádnou památkovou ochranou pod patronací UNESCO.


MF Dnes 5. 2. 2018, autor: Ondřej Hanko

Na Albertově se bude bourat

Stavba nových budov v univerzitním kampusu začne za dva roky, pokud ji nezbrzdí památkáři


praha.iDNES.cz, 2.8.2016, Rubrika: Praha / Praha - zprávy, autor: Jakub Heller, MF DNES

Karlova univerzita postaví dvě výzkumná centra, kampus vyjde na miliardy

Rok trvající architektonická soutěž na projekt Kampus Albertov má svého vítěze. Návrh dvou moderních výzkumných center Univerzity Karlovy s názvem Biocentrum a Globcentrum vyhrál ateliér Znamení čtyř - architekti. Projekt bude stát přes dvě miliardy korun a vzniknout by měl do pěti let.


Noviny pro Prahu 2 - 10/2015

Na Albertově vznikne v horizontu sedmi let špičkové vědecké centrum

Desítky architektů budou v příštích měsících soupeřit o privilegium, aby se podle jejich návrhu proměnila tvář Albertova. Výstavba moderních výzkumných center pro potřeby tří fakult Univerzity Karlovy – 1. lékařské, přírodovědecké a matematicko-fyzikální – je předmětem mezinárodní architektonické soutěže vyhlášené 1. září 2015. Ukončení výstavby se předpokládá v roce 2022, odhadované náklady představují 2,5 mld. korun hrazených ze státního rozpočtu. Jde o bezkonkurenčně nejvýznamnější projekt Univerzity Karlovy za posledních sto let. Oblast Albertova tak získá to, o čem se řadu let jen mluvilo: efektivní využití celé lokality a její oživení.Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
MÁTE DOTAZ?
RYCHLÉ ODKAZY
INFO

Projekt se uchází o finanční podporu z Národního plánu obnovy